"HAYAL ET, İNAN, BAŞAR"

09-06-2018 | Takım Haberleri

Takımımızın genç yıldızı Murat Cem Akpınar, hayallerine kavuşmak için her zaman çok çalıştığını söyledi.

Birlikte çalıştığı teknik adamlar ve izleyen tüm futbolseverlerin çok şey beklediği "Murat Cem Akpınar" kimdir?

24 Ocak 1999 yılında Trabzon'da doğdum. Futbola Yeni Düzköyspor'da başladım. Burada bir yıl kaldıktan sonra Trabzonspor seçmelerine katıldım. Seçmeleri yapan altyapı antrenörlerinden Salim Doğan beni beğenerek, Trabzonspor alt yapısına aldı. Böylelikle futbol hayatım başlamış oldu.
 

Futbola hücumda başlayan bir futbolcu olarak orta saha oyuncusuna çevrilmem nasıl oldu?

Futbola ilk santrafor olarak başladım. Daha sonra Trabzonspor altyapısında hocamın bana verdiği her mevkide görev aldım. Ancak Salim Doğan hocam her mevkide beni denedikten sonra orta sahada oynamama karar kıldı ve yaklaşık sekiz yıldır orta sahada görev alıyorum.
 

Kendini Spor Toto Süper Lig için yeterli görüyor musun?

Genç bir oyuncu olarak tabii ki birçok eksiğim var. Ancak orada oynayacak potansiyele ve yeteneğe sahip olduğumu düşünüyorum. Bunun kararını verecek olan hocalarımızdır.

Peki, sen Spor Toto Süper Lig’de oynayan orta saha oyuncularından hangilerini beğeniyorsun?

Trabzonspor'dan Sosa ve Yusuf Yazıcı'yı çok beğeniyorum. Çünkü Sosa'nın oyun görüşü ve saha içindeki karakteri hoşuma gidiyor. Yusuf Yazıcı ise Trabzonspor'da forma giyecek olan tüm gençlere güzel bir örnek.


 

Azerbaycan U17 Milli takımında forma giydin ve oynadığın 13 maçta 2 gol kaydettin. Daha sonra sana yine Azerbaycan ve Türkiye milli takımından teklif geldi mi?

Trabzonspor alt yapısında oynarken, Azerbaycan U18 Milli takımından bana yine teklif gelmişti. Ancak gelen bu teklifi ben kabul etmedim. Çünkü Türkiye Milli takımından teklif bekliyordum. Fakat Türkiye Milli takımından da o dönem bana teklif gelmeyince çok üzülmüştüm.
 

Ekstra çalışmalar yapıyor musun?

Hocamın verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çabalıyorum. Arkadaşlarımın da bana katkısı çok büyük. Ben takımım için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Performansımı nasıl yükseltirim, onu düşünüyorum. Daha iyi olmak için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum.


 

1461 Trabzon’un bu sezon ki performansını nasıl değerlendiriyorsun?

Ben 1461 Trabzon'a devre arasında kiralık olarak geldim. 14 maça çıktım ve iki gol kaydettim. Devre arasından sonrasını değerlendirecek olursam iyi oynadığımız maçlarda sonunu getiremedik. Kazanacağımız maçlarda basit hatalar yaparak kaybettik. Eğer bu maçları kaybetmemiş olsaydık, şu anda daha farklı bir konumda olurduk.
 

Futbol dışında neler yapmaktan hoşlanırsın, boş zamanlarını nasıl geçirirsin?

Genelde daha kuvvetli kalabilmek için boş zamanlarımı dinlenerek geçirmeyi tercih ederim. Bunun dışında arkadaşlarla zaman geçirmekten, kitap okumaktan ve televizyon izlemekten hoşlanırım.


 

Altyapıda oynayan genç futbolculara ne söylemek istersin?

Eğer futbol oynamak istiyorlarsa, ne olursa olsun çalışmak zorundalar. Güç olmadan yetenek hiçbir işe yaramaz. Eksikliklerimizi devamlı çalışarak kapatmak için elimizden geleni yapmalıyız. Çalışmalarının karşılığını alacaklardır. En önemlisi geleceklerini hayal etsinler ve hayallerine ulaşmak için çalışsınlar.
En Çok Okunan Haberler

07-04-2019 | Takım Haberleri
07-04-2019 | Takım Haberleri
Ekibimiz, bugün deplasmanda karşı karşıya geldiği Bucaspor’u 2-1 mağlup etti.
08-03-2019 | Takım Haberleri
08-03-2019 | Takım Haberleri
Genç Milli Takım formasını giyen takımımızın forvet oyuncusu Burak Temir, "Hiçbir zaman ‘Oldum’ demedim.” 
16-02-2019 | Takım Haberleri
16-02-2019 | Takım Haberleri
Takımımız, bugün kendi sahasında karşılaştığı  Muğlaspor'u 2-0 mağlup etti.

Basından Haberler